TOKSYNA BOTULINOWA (Bocouture, Botox)

Na czym polega botoks?

Toksyna Botulinowa, potocznie zwana "jadem kiełbasianym", jest najsilniejszą biologiczną neurotoksyną, produkowaną przez szczepy bakterii beztlenowych Clostridium Botulinum. Poraża ona mięśnie szkieletowe, blokując receptory synapsy nerwowej w obrębie tzw. płytki nerwowo - mięśniowej (miejsce, w którym impuls nerwowy jednego neuronu ruchowego przekazywany jest do kolejnego neuronu unerwiającego mięśnie szkieletowe). Mechanizm działania dotyczy miejsca podania toksyny botulinowej (Botox, Bocouture), prowadzi do "odnerwienia" mięśnia i zmniejsza jego aktywność ruchową. Tym samym dochodzi do redukcji zmarszczek na twarzy i zahamowania ich powstawania.

Jak działa botoks?

Zabieg z użyciem botoksu, wykonywany w naszej klinice w Szczecinie, spowoduje rozluźnienie mięśni twarzy, które odpowiedzialne są za powstawanie licznych linii zmarszczek i zwiotczenia skóry. Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana w specjalnie wybrane obszary twarzy, w obrębie których jej działanie doprowadzi do redukcji zmarszczek i w efekcie do wyglądu młodszego nawet o kilka lat.

Efekty działania botoksu

Pełny efekt aplikacji botoksu widoczny jest już po upływie 2-4 tygodni i trwa do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia.

Badania kliniczne wykazały, że botox to bezpieczny i skuteczny zabieg, gdy wykonywany jest przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę.

Preparaty, zawierające toksynę botulinową, stosowane na rynku to: Botox, Bocouture, Azzalure.

W naszym gabinecie w Szczecinie wykonujemy profesjonalne zabiegi botoksem. Zapraszamy!

PRZED I PO:

przed - botoks szczecin   po - botoks szczecin

przed - botox szczecin   po - botox szczecin

FILM ZABIEGU: