SKLEROTERAPIA

Skleroterapia Szczecin

Skleroterapia wykonywana w naszym gabinecie w Szczecinie skutecznie leczy żylaki i pajączki naczyniowe. Jest często uważana za leczenie z wyboru w przypadku małych żylaków. Tego zabiegu nie mogło zabraknąć w naszej klinice w Szczecinie. Skleroterapia polega na wstrzykiwaniu roztworu leku bezpośrednio do żyły, co prowadzi do zamknięcia (obliteracji) naczynia i powstania blizny zatykającej światło naczynia poddanego skleroterapii. Skutkuje to skierowaniem dotychczasowego przepływu krążenia do głębszych naczyń. Zapraszamy na konsultacje w naszej klinice w Szczecinie!

Skleroterapia w Szczecinie – dla zdrowia i urody

Dzięki możliwości precyzyjnego wykonania zabiegu skleroterapia może być przeprowadzana na żylakach nowotworowych pojawiających się często jako następstwo operacji chirurgicznych.

Skleroterapia zastosowana w naszym gabinecie w Szczecinie sprawia, że leczone żyły mają tendencję do zanikania w ciągu kilku tygodni. Niekiedy może upłynąć miesiąc lub więcej, zanim pojawią się wyraźne efekty. W niektórych indywidualnych przypadkach konieczne może być zastosowanie kilku zabiegów skleroterapii.

Efekty terapii:

  • złagodzenie bólu, uczucia pieczenia kończyn dolnych;
  • zmniejszenie obrzęków w miejscu żylaków;
  • zmniejszenie skurczów nocnych.

Wskazania:

  • drobne żylaki oraz pajączki naczyniowe kończyn dolnych;
  • niewydolność żylna (żyła odpiszczelowa, żyła odstrzałkowa).

Jak przebiega skleroterapia w Szczecinie?

Skleroterapia w naszym gabinecie w Szczecinie jest zabiegiem o niewielkiej bolesności i nie wymaga znieczulenia. Czas trwania zabiegu zazwyczaj jest krótszy niż 1 godzina.

Zabieg odbywa się w pozycji leżącej na plecach z lekko uniesionymi nogami (jest to związane z lepszym odpływem żylnym). Po dezynfekcji miejscowej lekarz wprowadza za pomocą cienkiej igły lek do światła żyły. Następnie dochodzi do zamknięcia światła naczynia i zablokowania przepływu krwi. Po wycofaniu igły lekarz stosuje ucisk i masaż miejsca poddanego skleroterapii, aby spowodować rozprowadzenie roztworu leku, co wzmocni jego działanie. Liczba iniekcji zależy od ilości i wielkości leczonych żył.

Skleroterapia w Szczecinie – przygotowanie przed zabiegiem:

  • na kilka dni przed wizytą należy odstawić leki rozrzedzające krew (takie jak Aspiryna, Polopiryna, Acard, Polocard, NLPZ, leki przeciwzakrzepowe), aby zmniejszyć ryzyko krwawienia w trakcie wykonywania zabiegu;
  • w zależności od rodzaju i wielkości naczyń poddanych zabiegowi, lekarz może zlecić badanie obrazujące dane naczynie (USG żył kończyn dolnych);
  • na 24 godzin przed zabiegiem należy unikać golenia kończyn dolnych oraz stosowania jakichkolwiek balsamów do nóg. Zaleca się noszenie luźnej, wygodnej odzieży w dzień zabiegu i w dniu poprzedzającym wizytę. Można nawet rozważyć przyjście na zabieg w krótkich spodenkach.

Skleroterapia w Szczecinie – okres po szabiegu

Bezpośrednio po skleroterapii wskazana jest elewacja kończyny oraz wczesna aktywność ruchowa w celu ograniczenia ryzyka wytworzenia zakrzepów.

W celu utrzymania kompresji na leczonych żyłach,zalecana jest kompresjoterapia polegająca na stosowaniu pończoch uciskowych lub bandaży elastycznych przez okres około dwóch tygodni od dnia wykonania zabiegu.

Skleroterapia wykonana w naszym gabinecie w Szczecinie to w zasadzie mało inwazyjny zabieg. W większości przypadków można powrócić do swoich codziennych zajęć jeszcze tego samego dnia, jednak zaleca się, aby bezpośrednio po zabiegu nie wracać do domu o własnych siłach, lecz poprosić kogoś o pomoc w celu podwiezienia do domu.

Zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej przez okres 2 tygodni od dnia wykonania zabiegu oraz unikać ekspozycji na słońce obszarów/miejsc poddanych zabiegowi przez okres dwóch tygodni od dnia wykonania zabiegu. Stan zapalny spowodowany przez zastrzyki w połączeniu z ekspozycją na słońce może prowadzić do ciemnych plam na skórze, zwłaszcza w przypadku skóry o ciemnym odcieniu/ciemnej karnacji.

PRZED I PO:

przed - skleroterapia szczecin   po - skleroterapia szczecin

FILM ZABIEGU: