OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe – przywróć skórze młodzieńczą witalność

Opracowane mechanizmy pozyskiwania i zastosowania osocza bogatopłytkowego służą biostymulacji komórek skóry.

To nowatorskie metody polegające na ekstrakcji osocza bogatopłytkowego z krwi własnej pacjenta, a następnie wykorzystaniu jego rewitalizujących właściwości w celu poprawy kondycji i świeżości skóry, zwiększenia jej elastyczności, nawodnienia i ujędrnienia.

Jak otrzymuje się osocze

Osocze bogatopłytkowe otrzymuje się poprzez pobranie krwi żylnej do probówki i odwirowaniu jej w specjalnie przeznaczonej do tego wirówce. Otrzymany preparat stanowi koncentrat płytek krwi, w którym występują również liczne elementy silnie stymulujące regenerację skóry, takie jak białkowe czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste.

Podaje się go śródskórnie, najczęściej techniką mikroiniekcji (tzw. Wampirzy Lifting).

Jak działa osocze bogatopłytkowe

Rewitalizacja skóry zachodzi dzięki autologicznej odnowie komórkowej. Wskutek działania własnych czynników wzrostu oraz namnażania komórek macierzystych (naturalnie występujących w osoczu) pobudzane zostają fibroblasty - komórki odpowiadające za wzrost syntezy kolagenu - niezbędnego składnika skóry odpowiedzialnego za jej napięcie, sprężystość i młody wygląd.

Ponadto wzmocniona zostaje stymulacja procesów angiogenezy, pobudzając tym samym mikrokrążenie, które przyspiesza regenerację skóry, zwiększa jej nawilżenie oraz odmładza.

Pełny efekt widoczny jest po upływie 2 tygodni , uczucie świeżości i nawilżenia skóry towarzyszy nam już od pierwszego dnia po zabiegu.

Aby uzyskać jak najlepsze i długotrwałe efekty, zalecane jest poddanie się terapii w kilku etapach - jednym ze schematów leczniczych jest wykonanie trzech zabiegów z 3-4 tygodniową przerwą między nimi.

Następnie, celem podtrzymania efektu, zaleca się powtarzanie pojedynczego zabiegu co 3-6 miesięcy.

Proces starzenia się skóry powoduje, że zdolność regeneracji komórek naszego ciała maleje.

Co dają zabiegi osoczem

Terapia Osoczem Bogatopłytkowym sprawia, że skóra staje się gładsza, o wiele bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Jest to metoda dla wszystkich, którzy pragną, aby ich skóra zachowała młodzieńczą witalność. Osocze Bogatopłytkowe - NAJLEPSZA metoda dla osób poszukujących naturalnych rozwiązań lub uczulonych na inne produkty.

PROMOCJA - KREM Z WŁASNYM OSOCZEM JAKO KONTYNUACJA TERAPII

Dodatkowym atutem terapii zabiegowej jest możliwość uzupełnienia jej o krem z własnym osoczem.

Codzienna pielęgnacja okolicy poddanej zabiegowi poprzez stosowanie kremu na bazie własnego osocza pozwoli przyspieszyć rewitalizację i regenerację skóry oraz zwiększy skuteczność terapii.

NOWOŚĆ W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK FILLEREM Z WŁASNEGO OSOCZA

Zastosuj swoje osocze do wypełnienia zmarszczek skóry twarzy!

ZASTOSOWANIE OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO :

  • odmładzanie skóry i przywracania jej jędrności
  • przyspieszenie procesów gojenia ran (owrzodzenia żylne, miażdżycowe, stopa cukrzycowa, rany pooparzeniowe) ale również leczenie blizn potrądzikowych
  • zmniejszenie przebarwień
  • zmniejszenie rozstępów
  • ograniczenie łysienia
  • wypełnianie zmarszczek
  • mezoterapia dłoni i innych okolic ciała
  • uzupełnienie zabiegów laserowych - na całym ciele

Zapraszamy do naszej kliniki w Szczecinie na zabiegi medycyny estetycznej.