OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe Szczecin

Medycyna estetyczna z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Coraz popularniejsze stają się zabiegi, w trakcie których wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe. To nowatorskie metody polegające na ekstrakcji osocza bogatopłytkowego z krwi własnej pacjenta, a następnie wykorzystaniu jego rewitalizujących właściwości w celu poprawy kondycji i świeżości skóry, zwiększenia jej elastyczności, nawodnienia i ujędrnienia. Mówiąc naukowo - opracowane mechanizmy pozyskiwania i zastosowania osocza służą biostymulacji komórek skóry.

Osocze bogatopłytkowe w klinice w Szczecinie – przywróć skórze młodzieńczą witalność

Zastanawiasz się, w jaki sposób otrzymuje się osocze w naszej klinice w Szczecinie? Spieszymy z wytłumaczeniem. Osocze bogatopłytkowe otrzymuje się poprzez pobranie krwi żylnej do probówki i odwirowaniu jej w specjalnie przeznaczonej do tego wirówce. Otrzymany preparat stanowi koncentrat płytek krwi, w którym występują również liczne elementy silnie stymulujące regenerację skóry, takie jak białkowe czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste. Podaje się go śródskórnie, najczęściej techniką mikroiniekcji (tzw. Wampirzy Lifting). Osocze bogatopłytkowe pokochały już setki gwiazd, Ty możesz być następna!

Jak działa osocze podawane w Szczecinie w klinice Aesthetic Medicine Experts

Rewitalizacja skóry zachodzi dzięki autologicznej odnowie komórkowej. Wskutek działania własnych czynników wzrostu oraz namnażania komórek macierzystych (naturalnie występujących w osoczu) pobudzane zostają fibroblasty - komórki odpowiadające za wzrost syntezy kolagenu - niezbędnego składnika skóry odpowiedzialnego za jej napięcie, sprężystość i młody wygląd. Ponadto, osocze sprawia, że wzmocniona zostaje stymulacja procesów angiogenezy, pobudzając tym samym mikrokrążenie, które przyspiesza regenerację skóry, zwiększa jej nawilżenie oraz odmładza.

Rewitalizacja przy pomocy Twojego własnego preparatu

Pełny efekt widoczny jest po upływie 2 tygodni, jednak uczucie świeżości i nawilżenia skóry towarzyszy nam już od pierwszego dnia po zabiegu. Aby uzyskać jak najlepsze i długotrwałe efekty, a tym samym w pełni cieszyć się tym, co osocze bogatopłytkowe ma do zaoferowania, zalecane jest poddanie się terapii w kilku etapach - jednym ze schematów leczniczych jest wykonanie trzech zabiegów z 3-4 tygodniową przerwą między nimi. Następnie, celem podtrzymania efektu, zaleca się powtarzanie pojedynczego zabiegu co 3-6 miesięcy. Proces starzenia się skóry powoduje, że zdolność regeneracji komórek naszego ciała maleje.

Co dają zabiegi osoczem bogatopłytkowym w naszej szczecińskiej klinice?

Osocze bogatopłytkowe, czyli preparat wykorzystywany do terapii w naszej klinice w Szczecinie, sprawia, że skóra staje się gładsza, o wiele bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Jest to metoda dla wszystkich, którzy pragną, aby ich skóra zachowała młodzieńczą witalność. Dodatkowym atutem terapii zabiegowej jest możliwość uzupełnienia jej o krem z własnym osoczem. Codzienna pielęgnacja okolicy poddanej zabiegowi poprzez stosowanie kremu na bazie własnego osocza pozwoli przyspieszyć rewitalizację i regenerację skóry oraz zwiększy skuteczność terapii.

Osocze bogatopłytkowe to najlepsza metoda dla osób poszukujących naturalnych rozwiązań lub uczulonych na inne produkty. Jego zastosowanie nie tylko znacząco wpływa na widoczne odmłodzenie i ujędrnienie skóry, ale może również okazać się przydatne w przyspieszaniu procesów gojenia ran, zmniejszeniu przebarwień czy rozstępów, a także w ograniczeniu łysienia. Ten naturalny preparat ma wiele zastosowań i niesamowitych właściwości. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie zabiegów, w których wykorzystujemy osocze w naszej klinice w Szczecinie, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi wykwalifikowanymi specjalistami.