LIFTING TWARZY - NICI PDO

Lifting nici Szczecin

Wraz z wiekiem dochodzi do stopniowej utraty kolagenu i elastyny w skórze. Może to doprowadzić do zwiotczenia niektórych obszarów skóry i powstawania drobnych lub bardziej widocznych linii zmarszczek i bruzd. Wskutek utraty białek i naturalnego rozrzedzenia tkanek (z powodu ubytku wody i tkanki tłuszczowej) może dojść do zapadnięcia policzków i opadania pod wpływem grawitacji zwiotczałych fragmentów skóry. W tym przypadku rozwiązaniem może okazać się lifting z wykorzystaniem nici PDO. Jest to rozwiązanie, które oferujemy naszym klientom w Szczecinie.

Bezpieczny lifting z wykorzystaniem nici w Szczecinie

Bezoperacyjny lifting twarzy wykorzystujący nici haczykowe PDO jest bardzo skutecznym sposobem wyeliminowania zwiotczeń oraz poprawy wyglądu okolic twarzy i szyi. Dzięki zastosowaniu nici można opóźnić oznaki starzenia spowodowane grawitacją oraz utratą sprężystości.

Ta mało inwazyjna procedura pozwala odmładzać strukturę twarzy w sposób podobny do liftingu chirurgicznego, ale bez konieczności stosowania skalpela (tzw. lifting bez skalpela). Zabieg liftingu wykonujemy także w naszej klinice w Szczecinie przy pomocy profesjonalnych nici PDO. Przykładowe okolice zabiegu to m.in. opadające powieki; opadające policzki; linie marionetki; pogłębione fałdy nosowo-wargowe; korekta okolicy jarzmowej; korekta zmarszczek palacza; poprawa jędrności i napięcia skóry w okolicach kolan, łokci; lifting pośladków.

Jak wygląda lifting z wykorzystaniem nici PDO w Szczecinie?

Nici PDO występują w kilku rodzajach. Wprowadza się je do głębszych warstw skóry, przy użyciu bardzo cienkich igieł, a następnie uwalnia w odpowiednim obszarze. Nici haczykowe PDO wykonane są z wchłanialnego materiału (POLIDIOKSANONU) i naturalnie rozpuszczają się w ciągu 8 miesięcy, ale ich działanie zauważalne jest nawet do 2 lat.

W okresie 12 tygodni od wykonania zabiegu liftingu obecność nici w skórze prowadzi do wzrostu jej stymulacji, wytwarzania kolagenu i elastyny – białek, które są odpowiedzialne za utrzymanie długotrwałych efektów.

Skuteczny lifting z wykorzystaniem nici w Szczecinie

Efekty w poprawie wyglądu są natychmiastowe i dyskretne. Zapadnięte policzki nabierają pełniejszego wyglądu, a zmarszczki i zagniecenia ulegają złagodzeniu. Poprawia się owal twarzy, a długotrwała stymulacja zapewnia skórze wzmocnienie, większą sprężystość i młodszy wygląd.

Leczenie jest skuteczne zarówno w monoterapii, jak i w połączeniu z wypełniaczami (kwas hialuronowy) oraz OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM. Sama procedura jest bezbolesna ze względu na zastosowanie znieczulenia miejscowego (krem lub znieczulenie stomatologiczne).

Zabieg wykorzystujący nici PDO jest bezpieczny i może być wykonany niemal w dowolnym miejscu na twarzy i całym ciele. Jest zalecany dla wszystkich rodzajów skóry – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy starają się skutecznie zwalczać oznaki starzenia, osiągając naturalne efekty.

Okres po zabiegu nićmi haczykowymi

Lifting z wykorzystaniem nici haczykowych PDO oferowany przez nas w Szczecinie wymaga okresu rekonwalescencji. W ciągu tygodnia po zabiegu pacjenci nie mogą mieć wykonywanych żadnych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej i powinni unikać zabiegów w obrębie twarzy (zarówno medycznych, jak i kosmetycznych). Podczas codziennej higieny twarzy zaleca się, aby oczyszczanie i przemywanie twarzy wykonywać w delikatny sposób.

  • Należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego do dwóch tygodni po zabiegu.
  • Zalecane jest spanie na plecach w lekko podwyższonej pozycji.
  • Serdecznie zapraszamy na pełen pakiet zabiegów medycyny estetycznej w naszej klinice mieszczącej się w Szczecinie.