Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości w Szczecinie

To prawda, że pocenie się jest zupełnie normalnym zjawiskiem, które ma na celu utrzymanie prawidłowej temperatury ciała, ale nadmierna potliwość ma już bardzo niekorzystny wpływ na życie zawodowe i towarzyskie człowieka. Dolegliwość ta dotyczy ok. 1% populacji. Nadpotliwość nie stanowi wprawdzie istotnego zagrożenia dla zdrowia i życia, jednak bardzo negatywnie wpływa na stan psychiczny i komfort życia pacjenta. Problem nadpotliwości kończyn jest szczególnie uciążliwy, gdy dotyczy kończyn górnych – dłoni, przedramion, ramion i pach. Osoby borykające się z tym problemem zadają sobie wiele trudu, by ukryć tę przykrą przypadłość. Niestety, w niektórych sytuacjach okazuje się, że udawanie i robienie dobrej miny do złej gry nie są możliwe. Osoby cierpiące na nadmierną potliwość w relacjach z innymi ludźmi często odczuwają zażenowanie i niepewność w związku z przesadnie żywiołowymi reakcjami swojego organizmu. Wyjściem z sytuacji jest leczenie nadpotliwości.

Przyczyny nadpotliwości

Zanim omówimy, jak wygląda leczenie nadpotliwości, warto zastanowić się nad jej przyczynami. Przyczyną nadmiernego wytwarzania potu jest przede wszystkim wzmożona aktywność układu nerwowego współczulnego. W naszym gabinecie w Szczecinie leczymy nadpotliwość przy użyciu toksyny botulinowej typu A.

Nieskuteczne leczenie nadpotliwości w domowym zaciszu

Wobec niejasnej przyczyny nadpotliwości pierwotnej, która stanowi ogromną większość przypadków wystąpienia choroby, leczenie nadpotliwości w warunkach domowych ma głównie charakter objawowy. Stosuje się leczenie zachowawcze, czyli używa się antyperspirantów czy leków antycholinergicznych. Stosowanie antyperspirantów wykazuje wprawdzie szybkie działanie, lecz krótkotrwałe – efekt szybko przemija, a dodatkowo może podrażniać skórę. Leczenie farmakologiczne antycholinergikami wprawdzie istotnie ogranicza wydzielanie potu, lecz dawki leków konieczne do uzyskania zadowalających efektów w redukcji potliwości są tak wysokie, że wyzwalają cały szereg działań niepożądanych.

Leczenie nadpotliwości – skutecznie i bezpiecznie

Nadpotliwość to problem, który może dotyczyć nawet do 2% populacji. Najbardziej narażone na tę dolegliwość są dłonie, stopy, pachy, a nawet inne części ciała. Dodatkowo objawy nadpotliwości wzmaga stres, aktywność fizyczna, temperatura, emocje, niektóre przyprawy czy używki. Niestety, nadpotliwość jest chorobą, która może mieć przede wszystkim skutki społeczne i psychologiczne. Leczenie nadpotliwości nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Sposoby na leczenie nadpotliwości

W naszej klinice medycyny estetycznej w Szczecinie staramy się pomóc klientom i zapewniamy profesjonalne leczenie nadpotliwości. Wykorzystujemy sprawdzoną i bardzo skuteczną metodę aplikowania toksyny botulinowej typu A. Substancja ta blokuje produkcję potu, zapobiegając skutkom nadpotliwości. Mechanizm działania toksyny botulinowej polega na zahamowaniu wydzielania neurotransmitera zakończeń nerwowych (czyli acetylocholiny) w obrębie połączeń nerwowo-mięśniowych, czego rezultatem jest rozkurcz i rozluźnienie mięśni, a więc ich relaksacja. Toksyna hamuje również wydzielanie gruczołów potowych, zmniejsza bóle, a szczególnie ma wpływ na zespoły bólowe połączone z napięciem mięśni, np. napięciowe i migrenowe bóle głowy. Krótko mówiąc – toksyna botulinowej typu A pozwala osiągnąć niezwykle zadowalające rezultaty, jeśli chodzi o leczenie nadpotliwości.

Leczenie, które zmieni Twoje życie

Należy mieć świadomość, że nadpotliwość jest chorobą, którą można poddać leczeniu. Botoks wstrzykiwany w okolice gruczołów potowych umożliwia ograniczenie przykrych objawów i powrót do normalnego życia. Wszystkie osoby, których problemem jest nadpotliwość, zapraszamy na skuteczne leczenie do naszej kliniki w Szczecinie.