CHIRURGICZNE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

Dermatochirurgia Szczecin

Występowanie i powstawanie zmian skórnych stanowi najbardziej powszechny problem dermatologiczny. Zazwyczaj ich obecność jest powodem do niepokoju wyłącznie ze względów estetycznych, ale niektóre z nich nierzadko stanowią podłoże dla rozwoju zmian nowotworowych. Dlatego nie należy ich bagatelizować. W naszym gabinecie w Szczecinie wykonujemy zabiegi z zakresu dermatochirurgii, m.in. usuwanie pieprzyków.

Dermatochirurgia w klinice medycyny estetycznej w Szczecinie

Klinika medycyny estetycznej Aesthetic Medicine Experts to miejsce przyjazne, w którym proponujemy swoim klientom cały wachlarz zabiegów pomagających przywrócić młody oraz promienny wygląd, a także zabiegów korygujących niedoskonałości ciała oraz wszelkie defekty urody. W naszym gabinecie w Szczecinie wykonujemy m.in. usuwanie pieprzyków. Zabiegi medycyny estetycznej przeprowadzane są pod czujnym okiem doświadczonych lekarzy, dzięki czemu nasi klienci mogą liczyć na pełne bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość usług medycznych.

Medycyna estetyczna dla Twojego piękna!

Aesthetic Medicine Experts to klinika medycyny estetycznej, która powstała z myślą o naszych wyjątkowych klientach. Chcemy stworzyć dla nich najdogodniejsze warunki dla rozwoju świadomości własnego piękna oraz kompleksowej pielęgnacji urody pacjentów. To wyjątkowe miejsce na mapie Szczecina, proponujące pełen profesjonalizm oraz niezwykle skuteczne rozwiązania estetyczne. Chcemy zadbać o piękno twojego ciała – oferujemy zabiegi z zakresu zmian skórnych (dermatochirurgia).

Medycyna estetyczna, którą oferujemy w naszej klinice, oparta jest o najnowocześniejsze i najskuteczniejsze metody. Serdecznie zapraszamy!

Usuwanie niebezpiecznych pieprzyków w Szczecinie kluczem do zdrowia

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków i innych zmian skórnych w naszym gabinecie w Szczecinie to zabiegi, które są częstym rozwiązaniem stosowanym w dermatologii estetycznej i pozwalają na pozbycie się krępujących, a niekiedy niebezpiecznych dla zdrowia zmian.

Dermatochirurgia (zabiegi z zakresu dermatochirurgii wykonujemy w gabinecie w Szczecinie) jest zarówno doskonałym narzędziem służącym do poprawy naszego wyglądu, jak i istotnym elementem profilaktyki przeciwnowotworowej.

Usuwaniem pieprzyków w okolicy Szczecina – okres przygotowań

Na siedem do dziesięciu dni przed zabiegiem usuwania pieprzyków należy odstawić leki przeciwzakrzepowe. Może być konieczne zastosowanie leków zawierających heparynę. Pacjent nie jest zobowiązany do szczególnego przygotowywania się na usuwanie pieprzyków w okresie przedzabiegowym. Następnie prosimy o stawienie się w naszym gabinecie w Szczecinie.

Okres po zabiegu z zakresu dermatochirurgii

Usuwanie pieprzyków w naszym gabinecie w Szczecinie wymaga od pacjentów zachowania szczególnych środków ostrożności w okresie po zabiegu. Po wykonaniu zabiegu lekarz szczegółowo określa zalecenia dotyczące higieny oraz bezpiecznej pielęgnacji rany. Pacjent jest informowany o najbliższym terminie kontroli w celu zdjęcia szwów oraz o ograniczeniach związanych z okresem rekonwalescencji. W okresie pozabiegowym pacjent powinien unikać m.in. wysiłku fizycznego, ekspozycji okolicy rany na światło słoneczne (opalanie się), oraz innych zajęć, które mają niekorzystny wpływ na proces gojenia się rany (korzystanie z sauny, kąpiel w basenie, kąpiel w wannie, moczenie opatrunku).

Komu polecamy zabieg usuwania zmian skórnych?

W naszej klinice w Szczecinie realizujemy pełen pakiet zabiegów dermatochirurgii, także usuwanie pieprzyków. Rodzaje zmian poddawanych zabiegom dermatochirurgii:

 • znamiona barwnikowe;
 • tłuszczaki;
 • kaszaki;
 • włókniaki miękkie;
 • włókniaki twarde (po ukąszeniu owadów; po zapaleniu mieszka włosowego);
 • kępki żółte;
 • narośle/róg skórny;
 • pieprzyk klasyczny;
 • brodawki łojotokowe (zwykłe, barwnikowe);
 • brodawki wirusowe (dłoni, stóp, okolic płciowych-kłykciny kończyste);
 • torbiele;
 • rak podstawno komórkowy (twarz, nos);
 • czerniak złośliwy;
 • nerwiakowłókniak;
 • grudki perliste.